טיול לאורך הרחובות והתרבות של טוקיו

טוקיו של דוכני ראמן וגורדי שחקים. הרצאה על התרבות התולדות והרחובות של טוקיו. הרצאת העשרה מרתקת בת 90 דקות המתאימה לחוגי בית, לכנסים ולחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. מפגש בליווי מצגת עם סיפורה של טוקיו, בירת יפן, עיר של מסורת יפנית ושל מרכז עסקים עולמי. מסע לאורך תולדות העיר מימי היותה כפר דייגים קטן ועד היום, דרך התהפוכות שעברה יפן לאורך הדורות. ההרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, מטיילת בטוקיו לאורכה ולרחבה.

טיול ולאורך ההיסטוריה, ברחובות, בדוכני הראמן, במשרדים ובגורדי השחקים של טוקיו כדי להבין מניין היא צומחת. הרצאה על העיר המיוחדת הזאת שמשלבת מסורת עם מודרניות, שקט והמולה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

בירת התרבות היפנית

טוקיו של דוכני ראמן וגורדי שחקים. היא האוכל בטוקיו שעליו כתבתי והיא עיר הבירה והמרכז של יפן. מרכז של מימשל, של כלכלה ועסקים, מרכז של תרבות, אוכל, אופנה, טרנדים בחברה היפנית, בכל אלה היא המרכז של יפן. היא גם המרכז העירוני הגדול בעולם שמאגד בו כשלושים וחמישה מיליון איש ומיליונים נוספים נכנסים אליה בכל יום. ההרצאה על התרבות התולדות והרחובות של טוקיו מציגה את כל אלה, את המשמעות שלהם ואת מה שיצר ועיצב את העיר.

על מנת להכיר ולהבין את טוקיו ההרצאה מטיילת לאורך חוט הזמן שלה. תולדותיה מתחילים לפני כאלף שנה מהיותה כפר דייגים קטן בשם אדו. הם עוברים את התקופות בהם היא מבוצרת ומועצמת והופכת לעיר מרכזית בתקופת המאבקים בתוך יפן. המסע בזמן מביא את העיר אל התקופה המודרנית, את הפיכתה לעיר בירה, השינויים שהיא עוברת עם המודרניזציה, רעידות האדמה וההפצצות בימי מלחמת העולם.

ההרצאה על התרבות התולדות והרחובות של טוקיו מטיילת במרחב ובזמן של טוקיו. היא לוקחת אותנו, בליווי מצגת, סיפורים, תמונות וידע רב, אל מה שעבר עליה ויצר אותה ואל מה שהיא היום. ההרצאה עולה אל ראשי גורדי השחקים של טוקיו על מנת להשקיף על העיר ולפגוש את המנהלים של החברות היפניות המנהלים משם את עסקיהם ברחבי העולם.

מפגש עם טוקיו הוא גם מפגש עם התרבות היפנית שיצרה וממשיכה לנהל אותה. המשמעת העצמית, הכבוד לזולת, הזהירות שלא לאבד פנים, ההקפדה על הדרך בה נעשים דברים והמסורות הנמזגות בתוך כל אלה.ההרצאה מספרת את סיפורה של התרבות שצמחה באיים היפניים, בשדות האורז ומקדשי הזן.

טל רשף

מה יש בהרצאה?

טל רשף