טיול בשכונות ובהיסטוריה של ריו

הרצאה על ריו דה ז'נירו, היא טיול בשכונות ובהיסטוריה של ריו. הרצאת העשרה מרתקת בת 90 דקות אודות העיר ריו. מתאימה לחוגי בית, לכנסים ולחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. הרצאה המתארת בליווי מצגת את סיפורה של ריו, העיר התוססת והמרתקת. מסע אל חופים מרהיבים, סמבה, קפואירה, קרנבל, שכונות יוקרה לצד פאבלות, דוכני רחוב לצד מסעדות פאר.

ההרצאה, מתוך תולדותיי לצד ההרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב. מטיילת בריו דה ז'נירו לאורכה ולרחבה ולאורך ההיסטוריה, ברחובות, בדוכנים, בסימטאות הצרות של הפאבלות, עולה לצפות בה מפסל הקורקובדו, ומציגה את תולדותיה כדי להבין מה יצר ועיצב אותה כפי שהיא.

צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

ריו דה ז'נירו - הרצאת העשרה מרתקת

משכונות הפאר ועד הפאבלות

ריו דה ז'נירו היא עיר ענקית תוססת ומלאת חיים, עיר של קיץ, של שמחה ושל תיירות. יחד עם זאת יש בה שכונות מנומנמות שבהן ניתן לחוש כמו בכפר. יש בה בתי פאר מודרניים ולצידם פאבלות, שכונות עוני של בתים מאולתרים וביוב הזורם בתעלות. היא מתפרשת לאורך חופים ארוכים, מלבלון ועד קופה קבנה. מן העבר השני היא מטפסת אל מרומי ההרים המקיפים אותה. כל אלה בהרצאה על ריו דה ז'נירו, העיר, הרקע החופים והקרנבל.

היא העיר הצבעונית ביותר באמריקה הלטינית. היא שובה את העין בנופי המפרצים, החופים, ההרים שמקיפים אותה והקרנבל. לצד זאת היא קודם כל עיר של חיי יומיום של הקריוקאס, התושבים של ריו. טיול ברחבי העיר, בין אם זה ברגל, במונית, באוטובוס או בהרצאה, פוגש את האקלים הסוב טרופי החם והלח שלה, ההרים המתנשאים סביב לה. פוגש את הקפזיניו – הקפה המתוק והחזק, הר הפאו דה אזוקר, פסל הקורקובדו של ישוע המביט על העיר מהפסגות, האנשים העניים, האנשים העשירים.

ריו היא מועדוני הסמבה והמסעדות המגישות בוליניו ופז'ואדה. המוכרים על החוף המציעים קוקוס וכוסות קאיפיריניה קרה, הנערים העורכים מופע רחוב של קפואירה. מה יצר אותה כזאת? מה עיצב אותה, את האנשים החיים בה ואת דרך החיים שלה? ההרצאה על ריו דה ז'נירו, העיר, הרקע החופים והקרנבל מספרת את סיפורה של ריו דה ז'נירו מתחילת ההתיישבות בה ועד ימינו. היא מספרת מה יצר את האוכל של ריו, מה גרם לה להתפתח בקצב כה מהיר. מה סוד הקסם שלה ומה הבעיות שלה, ויש בה בעיות לא מעטות.

לשם כך ההרצאה לוקחת אותנו אל השכונות השונות והתקופות השונות. היא מספרת לנו את סיפורה של ריו דה ז'נירו בדרך המתאימה לכל קהל ושווה לכל נפש. היא פורשת את ההיכרות עם ריו בעזרת מצגת, תמונות, סיפורים ומוזיקה. כן, מוזיקה, כי כמו האוכל גם המוזיקה היא חלק ממה שהופך את ריו למה שהיא.

טל רשף.

מה יש בהרצאה?

טל רשף