טיול לאורך הרחובות והשנים בהונג קונג

טיול לאורך הרחובות והשנים בהונג קונג. הרצאה על הונג קונג, התרבות, הרחובות וההיסטוריה. הרצאת העשרה מרתקת בליווי מצגת, המתאימה לחוגי בית, לכנסים וכהרצאת העשרה אודות הונג קונג. העיר הבנויה על איים בין סין לעולם הגדול. טיול בהונג קונג בגנים בהם קשישים מתרגלים טאי-צ'י, למרגלות הפסל הענק של בודהא. הרצאה שהיא ביקור בשווקים, במסעדות ובמשרדים של חברות הפיננסים והטכנולוגיה. מסע בין השנים ובין הרחובות על הגלגולים שעבר המקום מכפר דייגים קטן ועד כרך עסקים בינלאומי, על מנת להכיר את 360 המעלות של הונג קונג.

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, לאורך השנים, במעלה ההרים , בין המכוניות והסירות. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק עם שוטרים ומפגינים, עם ריחות וטעמים של העיר וזאת האחריות שלי, טל רשף.

הסיפור של הונג קונג

ציר הזמן של הונג קונג מתחיל מהיותה כפר דייגים, אי שם לפני כ-2,000 שנה. הוא נמשך עם התעצמות וגדילה כנמל סיני לאורך שנים. המסע לאורך תולדות הונג קונג מגיע אל ההשתלטות עליה בידי הבריטים, הפיכתה למרכז סחר עולמי, העברתה לסין ודיכוי המחאה בימינו בידי השלטונות הקומוניסטיים. על כל אלה בהרצאה על הונג קונג, התרבות, הרחובות וההיסטוריה.

זאת עיר שידעה שינויים רבים והם השאירו בה את חותמם. ההרצאה מטיילת ברחובות שלה, עולה אל ההרים שסביבם ובתוכם היא בנויה ופוגשת את כל מה שמושך אליה המוני תיירים בכל שנה. ההיסטוריה ניכרת בבנייה הקולוניאלית הבריטית הישנה, במבנים הסיניים ובגורדי השחקים. תולדות העיר גם ניכרים בתערובת התרבויות שבה. באוכל שמשלב בו מטבחים סיניים שונים ממחוזות המקור של הפועלים שהיגרו אליה במאות הקודמות. במסעדות ובתי המלון המתמחים באוכל בינלאומי מערבי ברמה גבוהה. במסעדות ההונג קונגיות שזכו לכוכבי מישלן.

טיול לאורך הרחובות והשנים בהונג קונג. ההרצאה על הונג קונג, התרבות, הרחובות וההיסטוריה לוקחת אותנו אל שדה התעופה הישן ששכן בין רבי הקומות. אל מקדשים טאואיסטיים, בודהיסטיים וקונפוציאניים השוכנים בין גורדי השחקים. מטיילת בגנים בהם התושבים מתרגלים טאי צ'י וצ'י קונג. עולה במעליות שוקפות אל הקומות העליונות על מנת לצפות על העיר ולפגוש את ההנהלות של החברות הבינלאומיות הבונות משם את העסקים שלהן.

מפגש עם הונג קונג מתחיל מההבנה של התרבות הסינית הנמצאת בבסיסה. כולל עליה ברכבת ההרים הישנה. ביקור בפסל הבודהא העצום. היכרות עם השווקים הססגוניים ועם מה שהם מציעים, שלא תמיד הוא ברור למבקר הישראלי הנחשף אליהם לראשונה. לאחר כל אלה מתווסף גם המבט קדימה, לאן מועדות פניה של העיר התוססת ביותר במזרח.

טל רשף

מה יש בהרצאה?

טל רשף