טיול לאורך הרחובות והתרבות של בואנוס איירס

הרצאה על בואנוס איירס, העיר התרבות וההיסטוריה. הרצאת העשרה מרתקת המתאימה לחוגי בית, לכנסים ולחברות. סיפורה של בואנוס איירס בליווי מצגת, העיר שלא הולכת לישון, בירת ארגנטינה. מפגש עם עיר שהמסעדות המגישות אסדו פתוחות בה עד אמצע הלילה ומשחקי הכדורגל שלה מושכים המונים. העיר שהרחובות שלה ציוריים ותולדותיה עוד יותר. ההרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, מטיילת בבואנוס איירס לאורכה ולרחבה ולאורך תולדותיה.

מסע ברחובות, בבתי הקפה ובמסעדות. בפארקים של שכונת פאלרמו ובבנייני המשרדים שבמרכז העיר כדי להבין מניין צומחת העיר המיוחדת הזאת. הרצאה על עיר תוססת, שהיא הלב של ארגנטינה ואולי של דרום אמריקה כולה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף

בואנוס איירס - אמריקה הלטינית פעילות

עיר עם פנים רבות

בואנוס איירס היא העיר שלא הולכת לישון. בשלוש לפנות בוקר הרחובות שלה הומים והמסעדות שלה גדושות. זאת עיר עם קצב, עם התרגשות. בעיר הבירה של ארגנטינה יש את התמצית של להיות ארגנטינאי, להיות לטיני, להיות דרום אמריקאי. כדורגל, טנגו, אסדו, פוליטיקה ושחיתות, כן – שחיתות, הפגנות לאורך שדירות ה-9 ביולי.

ההרצאה על בואנוס איירס, העיר התרבות וההיסטוריה לוקחת אותנו לטיול ברחבי העיר ולאורך תולדותיה. היא מבקרת איתנו בכיכר האובליסק, ברובע הגנים של פאלרמו, במרכז של אונסה, במגרשי הכדורגל של ריבר ושל בוקה. זה סיור לאורך השנים מהימים בהם היא הייתה התיישבות ספרדית על גדות נהר הלה פלאטה ועד ימינו.

חייתי בבואנוס איירס במשך שנתיים וחצי וביקרתי בה פעמים רבות. אני מציג בהרצאה על בואנוס איירס, העיר התרבות וההיסטוריה את המעגל השלם של ההיכרות איתה בליווי מצגת. מצגת המשתפת עם הצופים את המראה של הרבעים השונים והפינות החבויות בעיר. בתי הקפה עם טעם של פעם לצד המסעדות המגישות אסדו עד אמצע הלילה. בניין הקונגרס ובית הנשיא, הקאסה רוסדה, שהפגנות רבות כל כך התקיימו מולם.

ההרצאה לוקחת אותנו, בליווי תמונות, סיפורים ומידע רב,  לאורך השנים של תולדות בואנוס איירס על מנת להכיר אותה, על מנת להבין אותה. אל התקופות של האינדיאנים והספרדים. מלחמת העצמאות הארגנטינאית והקמת המרכז של המדינה החדשה בבואנוס איירס. שנים של שגשוג לצד שנים של בעיות כלכליות. גלי הגירה, גנראלים, משחקי כדורגל ובכלל הכל, כל מה שעבר על העיר הזאת ועיצב אותה.

לאחר כל אלה מגיע המסע גם אל ימינו. הימים בהם תושבי בירת ארגנטינה נאבקים על המחיה היומיומית וחרדים לגורל הדמוקרטיה. לשירותכם, טל רשף.


 

מה יש בהרצאה?

טל רשף