טיול לאורך הרחובות והשנים בנאפולי היפה

הרצאה על נאפולי, העיר, התרבות וההיסטוריה שיצרה אותה. טיול לאורך הרחובות והשנים בנאפולי היפה. הרצאת העשרה מרתקת המתאימה לחוגי בית, לכנסים ולחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים וליוצאים לטייל באיטליה. הרצאת העשרה המתארת בליווי מצגת את סיפורה של נאפולי, העיר הדרומית האיטלקית הים תיכונית, והסיפור שלה מימי הרומאים ועד הקורונה. מהשווקים ועד הקתדרלה, הרצאה עם מצגת הנותנת את 360 המעלות של העיר המרתקת הזאת על כל מה שמייחד ומרתק בנאפולי

מסע מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, מטיילת בנאפולי לאורכה ולרחבה ולאורך ההיסטוריה שלה. הרצאה כדי להבין מניין צומחת הרוח המיוחדת שלה ולהכיר את האוכל, המוזיקה, הכדורגל והמאפיה וכל מה שמיוחד בה ומרתק בה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

מרכז נאפולי - הרצאת העשרה

עיר תוססת, עיר צבעונית

נאפולי של השווקים והנמל, של השכונות והרחובות. העיר שסרטים רבים צולמו בה ושהיום היא מרכז של תיירות ושל קולינאריה. העיר שהיוונים כינו אותה בשם ניאה פוליס, שהרומאים הפכו אותה לעיר קיט לעשירי רומא. פנינת החמד על גדות הים הטירני שעברה מיד ליד, מעם לעם, מכובש לכובש. כל אלה הותירו בה חותם ועשו אותה למי שהיא. טיול לאורך הרחובות והשנים בנאפולי היפה.

ההרצאה על נאפולי, העיר, התרבות וההיסטוריה שיצרה אותה לוקחת אותנו לטיול בעיר על מנת להכיר אותה. היא מסיירת בעיר בליווי מצגת, עם סיפורים, דמויות, תמונות וידע רב. ההרצאה לוקחת אותנו בשפה הברורה לכל קהל ולא דורשת ידע מוקדם להכיר את האנשים של נאפולי, אורח החיים שלהם, האוכל שלהם והמונומנטים מן העבר שביניהם מתנהלים חייהם. זה מפגש עם קבוצת הכדורגל של נאפולי, עם הפיצה נאפוליטנה,  עם הקומורה – המאפיה הנאפוליטנית.

מעבר לכל אלה ההרצאה על נאפולי, העיר, התרבות וההיסטוריה שיצרה אותה, היא סיור לאורך תולדות העיר נאפולי. סיור על מנת להבין מניין היא צמחה וכיצד היא הפכה להיות מי שהיא. הכוחות ששלטו בה בעת העתיקה ובימי הביניים. חילופי השלטון שעברו עליה. גדולי הרוח שצמחו בה והיצירות שנוצרו בה. ההרצאה מתארת את כל אלה ומביאה את הצופים להבין מה ניצב מאחורי התרבות היחודית לה היום.

ההרצאה גם מוליכה אותנו אל מחוץ לגבולות העיר, להכיר את סביבתה ואת שכיות החמדה שמסביב לה. אל האי קאפרי ואל הדרך היפהפיה אל סורנטו, לאיים, לכפרים לעיירות וחורבות פומפי והרקולנום. כי גם כל אלה הם חלק מהסיפור הגדול שנקרא נאפולי. אני לשירותכם, טל רשף.


 

מה יש בהרצאה?

טל רשף