הרצאה לאורך התעלות והשנים באמסטרדם

הרצאת העשרה על אמסטרדם, הרבעים, התרבות והתולדות. הרצאה לאורך התעלות והשנים באמסטרדם. הרצאת העשרה מרתקת בליווי מצגת, המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה לעובדים וליוצאים לבקר בעיר התעלות. מפגש עם סיפורה של אמסטרדם, עיר של היסטוריה, תרבות יחודית ופתיחות אינסופית כלפי השונה. מסע מהעת העתיקה דרך הפאר של המאה ה-17 ועד ימינו, דרך התהפוכות שיצרו ועיצבו אותה. מסע, מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, באמסטרדם לאורכה ולרחבה ולאורך ההיסטוריה שלה.

הרצאה המובילה להבין מניין צומחת העיר המיוחדת הזאת שמהווה מיגדלור של סובלנות ושל תרבות לעולם כולו. בהרצאה אני מביא אתי את הידע שלי, ההיכרות האישית שלי איתה והמחקר ההיסטורי והתרבותי. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק. שמי טל רשף וזאת האחריות שלי.

אמסטרדם הרצאה העשרה

העושר והתקופות שיצרו אותו

אמסטרדם מלאה ניגודים, ואולי אלה מרכיבים שמשלימים אלה את אלה. היא אירופה, היא עיר קלאסית של המערב. זאת עיר של תרבות והיסטוריה שנושאת עליה את הפאר של המאה ה-17 בה היא שלטה באוקינוסים. אמסטרדם היא עיר של חיי לילה וחיי יום יוצאי דופן המבטאים את הפתיחות הגדולה של תושביה. יש מוזיקה ובירה עד השעות הקטנות, יש בה שקט ופכפוך מים בתעלות. יש בה דברים רבים ושונים שיוצרים את כל מה שהיא וההרצאת העשרה על אמסטרדם, הרבעים, התרבות והתולדות מתארת את כל אלה.

ההרצאה לאורך התעלות והשנים באמסטרדם מספרת את סיפורה של אמסטרדם בדרך השווה לכל נפש ומתאימה לכל קהל. מטיילתלאורך הרחובות, התעלות וההיסטוריה שלה בליווי מצגת, עם תמונות, סיפורים וידע רב. מה"בולדוג" ועד בית אנה פרנק, מהציורים של ון גוך ועד הארמונות המלכותיים. יש בה דברים רבים כל כך לגלות.

דברים רבים חבויים בעיר הזאת. ציור "משמר הלילה" שפוסל והוצב בכיכר מרכזית. מוזיאון שוקולד, מוזיאון החיים בסירות, מוזיאון פורנו. הדרכים היצירתיות שבהן עיריית אמסטרדם מתמודדת עם איסוף אשפה בין התעלות. בהשלטת החוק בעיר שמצד אחד היא מאוד מסודרת ומצד שני לפעמים נראה שהכל בה מותר.

אמסטרדם היא לא רק עיר של חיי לילה היסטוריה ואמנות. זאת אחת הערים הפרוגרסיביות ביותר בעולם, עם מסעדות טבעוניות רבות, העדפה לנסיעה באופניים, שיוויון אמיתי ללהטבים, למהגרים ולכל קבוצה אחרת. אמסטרדם היא עיר ירוקה, היא עיר תוססת, היא עיר שקטה, היא עיר ישנה, היא עיר חדשנית. ההרצאת העשרה על אמסטרדם, הרבעים, התרבות והתולדות מציגה את כל אלה ומאפשרת להכיר את הפנים השונות של העיר, להכיר אותה כפי שהיא. היא עדיין לא אמרה את המילה האחרונה שלה.

טל רשף


 

מה יש בהרצאה?

טל רשף