טיול לאורך הרחובות והתרבות של וינה

טיול לאורך הרחובות והתרבות של וינה. הרצאה על וינה של בתי קפה, ואלס, היסטוריה ותרבות. הרצאת העשרה מרתקת המתאימה לחוגי בית, לכנסים וכהרצאות העשרה לעובדים אודות וינה, העיר העשירה בתרבות. הרצאה המתארת בליווי מצגת את סיפורה של וינה, בירת אוסטריה של היום ושל האימפריה האוסטרו-הונגרית בעבר. מפגש עם אולמי הואלס, בתי האצולה ,האימפריה, ובתי קפה המגישים קפה בקצפת ועוגות שוקולד עד היום.

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, המטיילת בוינה לאורכה ולרחבה. טיול לאורך ההיסטוריה ברחובות, בארמונות, במוזיאונים ובבתי הקפה, טועמת את הוינר שניצל, מאזינה לצלילים של היצירות של שוברט ושטראוס. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

מסע בזמן, ברחובות ובארמונות

אל וינה הגעתי מספר פעמים. הגעתי אליה בטרמפים בטיול לאחר הצבא. טסתי אליה שנים מאוחר יותר על מנת לבקר חבר טוב שלי שגר בה. פגשתי בה בלימודי ההיסטוריה והפילוספיה באוניברסיטת תל אביב ובסורבון. בכל פעם פגשתי פן חדש ומעשיר. זאת עיר שתמיד יש בה דברים חדשים לגלות. את כל אלה אני מציג בהרצאה על וינה של בתי קפה, ואלס, היסטוריה ותרבות. טיול לאורך הרחובות והתרבות של וינה.

וינה היא שהייתה הבירה של האימפריה ההבסבורגית, היא האימפריה האוסטרו הונגרית. היא הישוב שהקימו ברומאים לפני כאלפיים שנה ליד נהר הדנובה אל מול גבול קצה האימפריה. העיר שהייתה עיירה גרמאנית בתחילת ימי הביניים וגדלה להיות אחת הערים הגדולות והמפוארות בעולם מאות שנים מאוחר יותר. מימי האימפריה הרומאית ועד אוסטריה של ימינו.

ההרצאה על וינה של בתי קפה, ואלס, היסטוריה ותרבות מפגישה אותנו, בליווי מצגת, תמונות, סיפורים וגם מוזיקת ואלס, עם תולדות העיר המיוחדת הזאת ומה שזה יצר בה וכיצד זה עיצב אותה. זאת הרצאה הנכנסת אל הארמונות על מנת לגלות דרכם את אורח החיים של הקיסרים והנסיכים של התקופות הקודמות. מפגישה אותנו עם האוכל הוינאי לסוגיו השונים, עם העושר ולצידו עם פשוטי העם.

ההרצאה על וינה, היסטוריה והתרבות שלה נותנת 360 מעלות שלה על מנת להכיר אותה הכי רחב והכי עמוק ככל שניתן. לשם כך היא עולה ומשקיפה עליה מהפארק בו צרו פעם העותומנים על העיר. נכנסת לקפה זאכר כדי להכיר את סוגי קפה ואת עוגת זאכר. מבקרת בכנסיה העתיקה ביותר בוינה שעדיין פעילה באופן שטף. מספרת את סיפור המפגש שלה עם המודרניזציה, נפילת האימפריה, כניסת הנאצים ומגיעה עד לגרפיטי ברחובות ולגלי ההגירה בימינו.

לשירותכם, טל רשף.

מה יש בהרצאה?

וינה הרצאה