גברת הברזל של בריטניה

הרצאה על מרגרט תאצ'ר, הפעולות והרקע שלה בבריטניה. הרצאת העשרה בליווי מצגת אודות אשת הברזל, האישה הראשונה כראש ממשלה בבריטניה וטודות השינוי שהיא יצרה בממלכה. מה היה סודה? הרצאת העשרה מרתקת מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה. מפגש בליווי תמונות, ציטוטים וסיפורים עם  מרגרט תאצ'ר, עם הרקע שלה, הצמיחה שלה לתפקיד ועל בריטניה לפניה ואחריה.

גברת הברזל של בריטניה. מסע אל הסיבות לכך שכה רבים העריצו אותה או תיעבו אותה, הכשלונות וההצלחות. הרצאה אודות דמותה ומה שהיא היוותה. מפגש עם המנהיגה שחתומה על דמותה החדשה של בריטניה במאה ה-21, לטוב ולרע. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף

האישה והמנהיגה

עד היום יש בבריטניה מי שמעריצים אותה, את מרגרט תאצ'ר, מי שהייתה ראש הממשלה, ויש המתעבים אותה. "אשת הברזל", האישה הראשונה בתפקיד ראש ממשלה בבריטניה. מי שהוציאה את הממלכה למלחמת פוקלנד, שברה את שביתת הכורים הגדולה, עצרה חלוקת חלב לילדי בתי הספר. גברת הברזל של בריטניה. יש הרואים בה את זאת שעצרה את ברה"מ יחד עם רונאלד רייגן והכניסה את בריטניה לצמיחה כלכלית. אחרים רואים בה מנהיגה חסרת לב שפגעה בשכבות החלשות.

מה הייתה האמת? ההרצאה על מרגרט תאצ'ר, הפעולות והרקע שלה בבריטניה בודקת מי הייתה מגי. היא מתארת את הרקע שלה שמתוכו היא צמחה, הילדות שלה, המשפחה שלה, התקופה וההשראה מוינסטון צ'רצ'יל. ההרצאה מתארת את פעולותיה הראשיות וההשפעה שלהן על בריטניה. היא גם מפגישה אותנו עם התגובות והגישות למרגט תאצ'ר, מהערצה ועד שינאה וכל מה שביניהן.

ההרצאה על מרגרט תאצ'ר, הפעולות והרקע שלה בבריטניה עושה זאת בליווי מצגת, עם סיפורים, מידע היסטורי רב, עם תמונות ומפגש עם המראה ועם העובדות. את כל אלה היא מביאה בדרך פשוטה להבנה הנגישה לכל קהל. זאת הרצאה המתאימה לכל אדם ולא מחייבת מידע מוקדם. נדרשת רק סקרנות להכיר את מגי ואת בריטניה.

היא מספרת לנו את הסיפור המלא הנדרש על מנת להבין את מרגרט תאצ'ר. להכיר את האדם שהיא הייתה. את הדרך שבה היא טיפסה למעלה עד למישרת ראש הממשלה. להבין את פעולותיה, את הרוח ותפיסת העולם שמאחוריהן. מעל לכל אלה, להכיר את התוצאות של מעשיה על בריטניה והעולם מאז ועד ימינו.


 

אודותי

סדנה פעילות בין תרבותית