הרצאה אודות וינסטון צ'רצ'יל.

הרצאה על וינסטון צ'רצ'יל, המנהיג, האדם והדמות ההיסטורית. הרצאת העשרה בליווי מצגת אודות האיש שהבטיח דם, יזע, עבודה קשה ודמעות ונחשב לגדול המנהיגים של בריטניה. מה היה סודו? הרצאת העשרה מרתקת מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה. מפגש בליווי תמונות, ציטוטים וסיפורים עם וינסטון צ'רצ'יל, אנגליה הטאיסוןקרטית שמתוכה צמח, אהבתו לויסקי, נשים, ציור וסיגרים.

מסע אל סוד קסמו והצלחתו, הדרך שהובילה לכך, הכשלונות וההצלחות. הרצאה הנכנסת אל דמותו של אדם רב ניגודים שרבים אהבו ורבים לא פחות שנאו. מפגש עם מי שחתום על נפילתו של היטלר ועל גבולותיה של אירופה של לאחר המלחמה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק. זאת האחריות שלי.

דם, יזע, עבודה קשה ודמעות

כאשר נעמד וינסטון צ'רצ'יל מול הפרלמנט הבריטי והבטיח לחבריו דם, יזע, עבודה קשה ודמעות, הוא נערך לעשות היסטוריה והוא קיים זאת. בכמה מדינות ותרבויות בעולם היו מקדמים בתרועות ומחיאות כפיים מנהיג המבטיח זאת? הוא היה בריטי, הוא דיבר אל קהל בריטי, הוא ביטא את התרבות וסולם הערכים שלהם. להבין את צ'רצ'יל משמעו להבין את אנגליה והתרבות שלה. משמעו להבין את התקופה של ראשית המאה ה-20 ומלחמת העולם השניה. סביב כך סובבת ההרצאה על וינסטון צ'רצ'יל, המנהיג, האדם והדמות ההיסטורית.

הדמות שלו מרתקת. יש אנשים רבים המעריצים אותו על פעולותיו ולוקחים ממנו דוגמה. אחרים כועסים עליו עד היום בגלל דברים אחרים שהוא עשה, כי חייו הכילו דברים רבים נוספים מלבד הנצחון על אדולף היטלר. לא קל להבין אותו. חשוב להבין אותו. על מנת להכיר ולהבין את הדמות של המנהיג וינסטון צ'רצ'יל ההרצאה מספרת גם את סיפור האדם שניצב מאחוריה.

ההרצאה על וינסטון צ'רצ'יל, המנהיג, האדם והדמות ההיסטורית מלווה במצגת, ידע רב, תמונות וסיפורים. היא לוקחת אותנו אל ילדותו בבית החברה הגבוהה באנגליה. מפליגה אל אתרי קרבות בהם הוא השתתף בדרום אפריקה ובגליפולי. מביאה את האמירות השנונות שלו על אויבים צבאיים ויריבים פוליטיים. בשפה המובנת לכל ולא דורשת ידע מוקדם, היא מגלה את האישיות שלו, היחסים שלו עם אשתו, עם הויסקי, עם האמנות. כל אלה חיוניים על מנת לקבל ה-360 מעלות של האדם, המנהיג, הדמות ההיסטורית וינסטון צ'רצ'יל.


 

אודותי

טל רשף חלון