הרצאה על מהטמה גאנדי

הרצאה על מהטמה גאנדי, האיש, המנהיג, הדמות ההיסטורית. הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית ואף לחברות כהרצאות העשרה, עשירה בידע, תובנות, עניין וחוש הומור. מפגש בליווי מצגת וסיפורים עם גאנדי שהנהיג מאות מיליוני אנשים לשחרור מהקולוניאליזם הבריטי בלי שימוש באלימות. הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, אודות האדם שפעל על בסיס עקרונות התרבות ההינדית.

הרצאה על מהטמה גאנדי, האיש והמנהיג, התרבות ההודית שממנה הוא צמח, המקורות לדרכו וסוד ההצלחה שלו. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף

הודו עסקים

האדם, התרבות, המנהיג

מוהנדס קרמצ'נד גאנדי, או כפי שהוא ידוע יותר, מהטמה גאנדי. דמות מרתקת ויוצאת דופן בהיסטוריה העולמית. האיש שהוביל את התנגדות ההודים לשלטון הבריטי, קרא להתנגדות לא אלימה ופעל לחלוקת הודו ופקיסטן. יותר מ-70 שנה חלפו מאז שהוא נרצח ודמותו עדיין מלווה את הודו, מרחפת מעל לפוליטיקה שלה, מהווה דוגמה והשראה לאנשים רבים, ובהם פוליטיקאים רבים, ברחבי העולם.

לא קל להבין אדם כזה שפעל בצורה כל כך יוצאת דופן בניגוד לדרכם של מהיגים רבים אחרים. בדיוק אל הנקודה הזאת נכנסת ההרצאה על מהטמה גאנדי, האיש, המנהיג, הדמות ההיסטורית. מנהיג שהוביל את הודו, אחת האומות הגדולות בעולם, על מאות מיליוני תושביה. על מנת להבין את מהטמה גאנדי הכרחי להבין את התרבות ההודית שממנה צמח, את התקופה שלו, אמצע המאה ה-20, את הרקע האישי שלו, המשפחה שלו, הילדות והלימודים שלו.

ההרצאה לוקחת אותנו, יחד עם מצגת, תמונות, סיפורים וידע רב, לפגוש את כל אלה. היא מספרת את סיפורו של המנהיג מהטמה גאנדי בשפה ברורה לכל אדם וכל קבוצה, שאינה מצריכה ידע מוקדם, רק סקרנות. היא מפגישה אותנו עם הבית והלימודים שבהם הוא צמח. עם התקופה בה הוא חי ולמד באנגליה, עם הפעילות שלו במסגרת הקהילה ההודית של דרום אפריקה.

ההרצאה על מהטמה גאנדי, האיש, המנהיג, הדמות ההיסטורית גם פורשת בפנינו את הנקודות הפחות ידועות של דעותיו ופעלו. הדרך בה ראה אותו וינסטון צ'רצ'יל. את היחס שלו ליהודים ולמדינת ישראל, היחס שלו לתושבי אפריקה. לצידן גם הסיבות שבגללן לא כולם בהודו אהבו אותו, הסיבות שבגללן נרצח.

ההרצאה פורשת בפנינו את כל המעגלים הללו שסביב מהטמה גאנדי, הרקע ההיסטורי, הרקע האישי והרקע התרבותי, על מנת להבין אותו ולהכיר אותו בצורה הרחבה ביותר. להבין מדוע הוא פעל כפי שפעל. להכיר את התוצאות של פעולותיו, בהודו וגם בעולם כולו.

טל רשף


 

אודותי