הרצאה על הקורסיקאי, הצרפתי, הגנראל, הקיסר, האדם

הרצאה על הקורסיקאי, הצרפתי, הגנראל, הקיסר, האדם. הרצאה על נפוליאון, האיש, המנהיג והרקע. נפוליאון בונפרטה, הגאון הצבאי שכמעט וכבש את כל אירופה ולבסוף הובס והוגלה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה מרתקת.

מי היה נפוליאון, האדם שמאחורי הזוהר וההישגים? הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית ולחברות כהרצאות העשרה, בליווי מצגת. הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, בליווי מצגת עם סיפורים וידע רב לאורך חייו של האיש.

הרצאה החוקרת את הצלחותיו הכבירות ואת הכשלון הגדול, להבין אותו ולהכיר אותו, את נפוליאון בונפרטה, האדם והדמות ההיסטורית. הקורסיקאי שנלחם להשתלב בחברה ובממסד הצרפתי, שביטא את הגאונות, שנעמד בראש המדינה וכבש כמעט את כל היבשת. טל רשף

המנהיג המהולל שמת על אי נידח

הרצאה על הקורסיקאי, הצרפתי, הגנראל, הקיסר, האדם. הוא היה צרפתי מקורסיקה, לא מלב המדינה, צרפת. אשף קרבות שהביס צבאות גדולים בהרבה משלו. יש הטוענים כי היה נמוך קומה והתהלך כשידו תחובה בחזית חולצתו. הוא צמח אל ההנהגה הצבאית של צרפת בתקופת המהפיכה הצרפתית. הפך להיות שליט המדינה. נפוליאון בונפרטה הוציא את העם הצרפתי לקרב, הביס את אויביו וכבש כמעט את כל היבשת. אך מאחורי כל הפעולות הללו, שהכניסו אותו להיסטוריה, מי הוא היה כאדם? מניין צמחה המוטיבציה האינסופית שלו? מה היה סוד הגאונות שלו? מה העלה אותו ומה לבסוף הפיל אותו?

ההרצאה על נפוליאון בונפרטה, האיש, המנהיג והרקע בוחנת את כל אלה על מנת לקבל עליו תמונה מלאה. להבין מהיכן הוא צמח, מה עיצב אותו, מה השפיע עליו, מה היתה ילדותו ומה היתה האישיות שלו. לשם כך היא מתארת את הרקע של צרפת והרקע של קורסיקה בימים הללו. מספרת את השתלשלות המהפיכה הצרפתית. מביטה אל מערכי שדות הקרב על מנת להבין כיצד ניצח רבים כל כך וחזקים כל כך.

ההרצאה על נפוליאון בונפרטה, האיש, המנהיג והרקע, בודקת את יחסיו עם החלקים השונים של המציאות שבה הוא חי. עם הנשים, את האישיות שלו, את הדרך בה ניהל קשרים בינלאומיים בשם צרפת. היא חושפת דברים שהוא כתב ביומן הפרטי שלו. מפריכה אגדות אודותיו ומחפשת את האמת ההיסטורית והאישית אודות האדם נפוליאון. היא מציגה את הרקע להופעתו בהיסטוריה והתוצאות של מעשיו.

לשירוכתם, טל רשף


 

אודותי