איך שינתה הטכנולוגיה את ההיסטוריה

איך שינתה הטכנולוגיה את ההיסטוריה. זאת הרצאת העשרה מרתקת בת 90 דקות בליווי מצגת, מתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה לעובדים. מפגש עם מסע הטכנולוגיות שפיתח האדם ליצור מזון, כלי נשק ולתובלה ולשימושים שהעלו והורידו ממלכות, ובכלל שינו את ההיסטוריה. מסע אל הג'ונגלים של מקסיקו, צבאות אשור, וכיכרות בירות ערב בעת מהפיכות היסמין. הרצאה אודות הדרך בה עיצבה הטכנולוגיה את ההיסטוריה.

הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, החולקת איתנו ממצאים היסטוריים וארכיאולוגיים, לצד תמונות, סיפורים וגם חוש הומור. תובנות היסטוריות על תולדות המין האנושי המוצגות בדרך הנגישה ובהירה לכל קבוצה ולכל אדם. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

טל רשף היסטוריה

הפיתוחים הטכנולוגיים והשינויים ההיסטוריים

לעתים דברים משפיעים בצורה רחבה יותר וארוכת טווח יותר ממה שניתן היה לצפות כאשר הם צצו. כאלה הם הפיתוחים הטכנולוגיים. בכך דנה ההרצאה על הופעת המחשבה המדעית בימי יוון הקדומה. שפת המחשבים, המתמטיקה הבינארית של אפס ואחד, הומצאה לפני מאות שנים בידי מתמטיקאי גרמני בשם גוטפריד וילהלם לייבניץ. ההמצאה הזאת יצרה בחיינו שינויים שעדיין לא אמרו את המילה האחרונה שלהם. זאת הרצאה אודות הדרך בה עיצבה הטכנולוגיה את ההיסטוריה. זאת לא דוגמה יחידה. יש רבות.

איך שינתה הטכנולוגיה את ההיסטוריה. אנו משתמשים בטכנולוגיה לצרכים רבים. היא משרתת את הבריאות שלנו, הנוחות שלנו, הלחימה שלנו וגם את הטיסה שלנו לירח. בתוך כל אלה היא יוצרת תהליכים, היא משנה את ההיסטוריה. היא עושה זאת כמעט מאז ומעולם, בתקופות שונות ומקומות שונים.

ההרצאה מציגה את זאת דרך מסע בזמן וביבשות בליווי מצגת, תמונות, סיפורים רבים וידע רב. את כל אלה היא עושה בשפה נהירה לכל אדם וכל קבוצה. היא מספרת ומתארת את הטכנולוגיות שהופיעו, את התקופות בהן הן הופיעו ואת ההשפעה שהייתה להן. היא עושה זאת בדרך שאין צורך בהשכלה מוקדמת על מנת להבין אותה. צריך רק סקרנות.

ההרצאה על הופעת המחשבה המדעית בימי יוון הקדומה מטיילת איתנו בזמן ומצביעה על נקודות המיפנה. הרצאה אודות הדרך בה עיצבה הטכנולוגיה את ההיסטוריה. היא מפגישה אותנו לשם כך עם צבאות אשור, עם ממלכת האצטקים שבמקסיקו, עם תולדות ניו יורק, וגם עם עולם התמרוקים של ימינו. היא מגלה מה הגורמים שעומדים מאחורי מהפיכות האביב הערבי, יסוד העיר ניו יורק, הופעת הפיאודליזם באירופה ועוד.

טל רשף

אודותי

טל רשף - הרצאות על היסטוריה

טל רשף – הרצאות על היסטוריה