הרצאה על הנהגה ועל מנהיגות בהיסטוריה

הרצאת העשרה על מה היא מנהיגות ועל מנהיגים לאורך ההיסטוריה. הרצאה מרתקת מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, המתאימה לחוגי בית ואף לחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. מסע בליווי מצגת אחר דמותו של המנהיג, זה שסוחף אחריו אנשים ומוביל אותם לאורך ההיסטוריה, ובוחנת את המנהיג לנוכך דוגמאות של מנהיגים ידועים, לנוכח דיעות של הוגים מתקופות שונות.

ההרצאה מתארת זאת בדרך בהירה השווה לכל נפש, עם סיפורים ממשה רבנו ועד יצחק רבין, עם תמונות וגם עם שאלות. מה הופך אדם למנהיג? האם אדולף היטלר היה מנהיג? האם היום, בישראל המודרנית, אנו זקוקים למנהיג? מה היו אומרים היום על נערה דוגמת ז'אן דארק הטוענת כי נקראה על ידי דמויות שראתה בחלום?

צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאת העשרה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף

התקופה, המקום והאדם

כיצד צמחה ז'ן דארק, נערה צעירה, והצליחה להוביל את העם שלה, העם הצרפתי, לשחרר את צרפת מהכיבוש האנגלי. איך הוביל ג'נגיס חאן, נווד שגדל באוהל, עם של ציידים ורועי עדרים, לכבוש את העולם מסין ועד הונגריה. מה יעץ יתרו למשה כאשר זה עמד להפוך למנהיג העם היהודי. מה היו ההמלצות של המצביא הסיני סון טסו למנהיג העומד לפגוש את האויב. כיצד ראה אריסטו את המנהיגות.

ההרצאה מציגה דיעות שלך הוגי דעות לאורך ההיסטוריה בנוגע למנהיגות, בוחנת את פעולותיהם של מנהיגים ממדינות שונות ותקופות שונות ומחפשת ומציגה תשובות. תשובות לשאלות הנוגעות להפיכתו של אדם למנהיג.

האם היטלר היה מנהיג? מה לגבי ג'ון לנון, הוא היה מנהיג? האמא תרזה? מנהיגים צומחים במקומות מפתיעים לעתים.

ההרצאה על הנהגה ועל מנהיגות בהיסטוריה לוקחת אותנו אל הוגי דיעות מיתרו ועד מקיאבלי. אל מנהיגים מג'נגיס חאן ועד צ'רצ'יל. כל זאת על מנת לבדוק מי הוא מנהיג, מה הופך אדם למנהיג ואילו מנהיגים אנחנו צריכים. ההרצאה על הנהגה ועל מנהיגות בהיסטוריה לוקחת אותנו למסע בזמן לאורך ההיסטוריה ובעולם ממדינה למדינה, מביאה דוגמאות, לומדת אותם ופורשת בפנינו את הסיפור המופלא של המנהיג. כיצתד הוא מופיע על במת ההיסטוריה ואיך הוא קשור אל התקופה שלו והעם שלו.


 

אודותי

טל רשף הרצאה מצגת