שמש העמים בעל יד הברזל

הרצאת העשרה: סטאלין, על המנהיג, על ברה"מ ועל המלחמה, ולצידם גם על האדם סטאלין, הרקע שלו, האישיות שלו ומה שעשה אותו למה שהוא היה בהיסטוריה.. הרצאת העשרה מרתקת בת 90 דקות, המתאימה לחוגי בית ואף לחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. מפגש בליווי מצגת וסיפורים רבים עם יוסף סטאלין, האדם שהנהיג ביד של ברזל מעצמה קומוניסטית לראשונה בהיסטוריה והוביל את הצבא האדום לנצחון על היטלר.

הרצאה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, אודות מי שהיה "שמש העמים" ומייסד משטר האימים של ברית המועצות. הרצאת העשרה על סטאלין, האיש והמנהיג, אשר גם מביאה אותנו להבין ולהכיר את תרבות האימפריה הרוסית והתרבות המהפכנית שממנה הוא צמח על מנת להבין בעזרת כך את המקורות לדרכו ואת סוד ההצלחה שלו.

צרו קשר והזמינו את ההרצאה. היא מלווה במצגת, מעמיקה בעזרת סיפורים, חוש הומור וידע רב, ועם כל זאת היא מתאימה לכל קבוצה ולכל קהל. המשתתפים יעברו מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף

הרצאה על סטאלין, שמש העמים בעל יד הברזל מספרת את הסיפור הכולל של אחת הדמויות המרכזיות במאה ה-20. זה האיש שצמח מגיאורגיה אל הנהגת ברית המועצות. שחסה בצילו של לנין והפך למנגיע העליון בפני עצמו. הקומוניסט הנוקשה שהטיל משטר טרור בברה"מ, הנהיג משמעת בלתי מתפשרת בלי כל חופש הבעת דיעה. האדם שמאחורי כל אלה נשא איתו אישיות מורכבת ולא פשוטה.

יוסף סטאלין. מי שהנהיג משטר של טרור, גולאגים, משטרה חשאית, כלכלה ריכוזית וצבא ענק. המנהיג של ברה"מ במלחמת העולם מול הנאציזם. השותף של רוזוולט וצ'רצ'יל לשרטוט מפת העולם החדש לאחר המלחמה. האדם שעיצב תקופה שלמה ברוסיה ושאר הרפובליקות והמדינות שסביבה, והטיל צל לאורך עשרות שנים אחריו.

ההרצאה על יוסף סטאלין, על ברה"מ והמלחמה מפגישה אותנו על עם המציאות ברוסיה של הצאר. עם המתרחש במפלגה הבולשביקית. היא מתארת את מה שאנו יודעים על יחסיו עם האנשים הקרובים אליו. הדרך בה הוא ביסס את שלטונו. התמונה השלמה מהכפר הקטן בהרי הקווקז ועד השפעתו על המנהיגים שבאו אחריו, עד פוטין.

שלכם, טל רשף


 

אודותי