שמש העמים בעל יד הברזל

הרצאה על יוסף סטאלין, על ברה"מ והמלחמה. הרצאת העשרה מרתקת בת 90 דקות, המתאימה לחוגי בית ואף לחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. מפגש בליווי מצגת וסיפורים רבים עם סטאלין, האדם שהנהיג ביד של ברזל מעצמה קומוניסטית לראשונה בהיסטוריה והוביל את הצבא האדום לנצחון על היטלר.

הרצאה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, אודות מי שהיה "שמש העמים" ומייסד משטר האימים של ברית המועצות. הרצאת העשרה על סטאלין, האיש והמנהיג, אשר גם מביאה אותנו להבין ולהכיר את תרבות האימפריה הרוסית והתרבות המהפכנית שממנה הוא צמח על מנת להבין בעזרת כך את המקורות לדרכו ואת סוד ההצלחה שלו.

צרו קשר והזמינו הרצאה מלווה במצגת, סיפורים, חוש הומור וידע רב. המשתתפים יעברו מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף

הגיאורגי ששלט על מעצמה רוסית ואימפריה אדומה

שמו האמיתי היה יוסיף ג'וגשווילי. הוא נולד בהרי הקווקז, צמח אל תוך המערכת הקומוניסטית שהפילה את שלטון הצאר והשתלט עליה. אנשים רבים זוכרים אותו עד היום בזכות הנצחון של הצבא האדום על הצבא הנאצי בראשותו. אחרים זוכרים אותו יותר בגלל שלטון האימים שהוא השליט בברה"מ. הוא זכור כדיקטטור צמא דם וחסר לב. כשמש העמים שנתן השראה לקומוניסטים ברחבי העולם.

מי היה יוסף סטאלין שמאחורי כל הפעולות ההיסטוריות הללו לטוב ולרע. אילו התרחשויות עיצבו ויצרו אותו כאדם? הילדות שלו, האידיאולוגיה שלו, התקופה. מה הניע אותו? כיצד הוא הצליח כל כך וכיצד הוא מת לבסוף? את מי הוא טיפח ואת מי הוא הוציא להורג? אל מה הוא שאף להגיע? ולא פחות חשוב, מה באמת היו התוצאות של מעשיו? איזה חותם הוא השאיר אחריו בהיסטוריה? בעולם? בברה"מ?

הרצאה על יוסף סטאלין, על ברה"מ והמלחמה לקוחת אותנו אל כל אלה בליווי מצגת, מידע היסטורי רב, תמונות וסיפורים. היא עושה זאת בשפה ברורה לכל שלא דורשת ידע מוקדם, נדרשת רק סקרנות. ההרצאה מספרת את הסיפור הכולל של אחת הדמויות המרכזיות במאה ה-20.

ההרצאה על יוסף סטאלין, על ברה"מ והמלחמה מפגישה אותנו על עם המציאות ברוסיה של הצאר. עם המתרחש במפלגה הבולשביקית. היא מתארת את מה שאנו יודעים על יחסיו עם האנשים הקרובים אליו. הדרך בה הוא ביסס את שלטונו. התמונה השלמה מהכפר הקטן בהרי הקווקז ועד השפעתו על המנהיגים שבאו אחריו, עד פוטין.

שלכם, טל רשף


 

אודותי