סיפורה של הבתולה מאורליאן

הרצאה על ז'אן דארק, הנערה מאורליאן ששיחררה את צרפת. הרצאת העשרה מרתקת, מתאימה לחוגי בית ולחברות כהרצאות העשרה לעובדים המתארת בליווי מצגת את ז'אן דארק. על הנערה מכפר קטן בצרפת שהנהיגה אומה למלחמה נגד האנגלים, שהביאה לגירוש שלהם ולהכתרת מלך צרפת. הרצאה בליווי מצגת סיפורים וידע רב מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב.

סיפורה של ז'אן דארק, מילדותה דרך נצחונותיה הגדולים ועד העלאתה על המוקד בידי האנגלים, את סיפורה של צרפת במלחמת מאה השנים. הרצאת העשרה אודות סיפור תקופת ימי הביניים, אנשים שהעריצו נערה שיצאה לשליחות בגלל שקדושים נוצריים בחלומה והורו לה לעשות כך. צרו קשר והזמינו הרצאה מלווה במצגת, סיפורים, חוש הומור וידע רב. המשתתפים יעברו מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

ההרצאה על ז'אן דארק, הנערה מאורליאן ששיחררה את צרפת היא מסע לאורך מאות בשנים. מסע המתחיל ממשפחות איכרים צרפתיות החיות בבתי עץ וקש. אבירים הדוהרים על סוסיהם אל הקרב. מלכים, אנשי כנסיה וכתבי קודש. הוא ממשיך ומביא אותנו אל צרפת של היום, אל הכנסיה הקרויה על שמה בפאריז. אל תהלוכות המציבות אותה כאידיאל לאומני של גירוש זרים מאדמת המולדת.


 

אודותי

טל רשף הרצאה