הנשיא של הניו דיל ופצצת האטום

הנשיא של הניו דיל ופצצת האטום. הרצאה על נשיא ארה"ב במלחמת העולם פרנקלין רוזוולט. הנשיא הנחשב כאחד מ-3 הנשיאים הטובים ביותר של ארה"ב. הרצאת העשרה מרתקת מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה. מפגש בליווי תמונות, ציטוטים וסיפורים עם האיש שמאחורי תוכנית הניו דיל שהוציאה את ארה"ב מהשפל הכלכלי ואל הנצחון במלחמת העולם השניה

הרצאה בליווי מצגת אודות פרנקלין דלנו רוזוולט. מסע אל ילדותו, נעוריו, הקריירה הפוליטית שלו וחייו האישיים כדי להבין את האיש, רוזוולט, את התקופה בה הוא פעל וההישגים שלו. מפגש עם נשיא מעורר השראה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

הנשיא הנערץ בכיסא הגלגלים

הנשיא האמריקאי שכיהן ארבע פעמים כנשיא. הוביל אל ארצות הברית במלחמת העולם השניה. הנהיג אותה ליציאה מהמשבר הכלכלי בתוכנית הניו דיל. האיש שלט במדינה מתוך כיסא גלגלים, ניהל מערכת יחסים מרוחקת עם אשתו אלינור רוזוולט ואשר הדמות הקרובה ביותר אליו היה כלבו. שאלות רבות כל כך צומחות לנוכך מפגש עם הדמות המרכזית ויוצאת הדופן הזאת. הנשיא של הניו דיל ופצצת האטום.

מאיזה רקע הוא צמח? איזו הייתה התוכנית שבעזרתה התגבר על המשבר הכלכלי בארצות הברית? כיצד הוא פעל במהלך הלחימה במלחמת העולם השניה? איזה אדם הוא היה מאחורי כל אלה? מה עיצב והצמיח אותו? ההרצאה על נשיא ארה"ב במלחמת העולם פרנקלין רוזוולט בוחנת את כל אלה ומספרת לנו את סיפורו במלוא ההיקף שלו.

ההרצאה מתארת לנו את סיפור ילדותו של רוזוולט. דמותה של אימו, דמותו של הדוד הנשיא תאודור רוזוולט ואנשים אחרים שהשפיעו עליו ועל דרכו. הקשר המיוחד עם אשתו, לטוב ולרע. רוזוולט איש החברה והכלכלה שהתמודד עם המשבר הכלכלי שפגעה בארה"ב ב-1929. המנהיג שהוביל את המדינה והצבא ללחימה ביפנים באוקינוס השקט, ובגרמנים ובהיטלר באירופה.

ההרצאה על נשיא ארה"ב במלחמת העולם פרנקלין רוזוולט מספרת את סיפורו של הנשיא היחיד שנבחר תפקידו ארבע פעמים, כאשר זה עוד היה אפשרי. מי שנחשב על ידי רבים כאחד משלושת הנשיאים הטובים ביותר של ארצות הברית לאורך תולדותיה. היא עושה זאת עם מצגת, עם סיפורים מחייו האישיים ומידע רב מההיסטוריה, עם תמונות, אמרות ואנקדוטות. ההרצאה עושה את כל זאת בשפה בהירה לכל אדם וכל קבוצה.

שלכם, טל רשף.


 

אודותי